Klára Hajdinová

Herečka, akrobatka, performerka. Vystudovala herectví na VOŠH u Mileny Steinmasslové. Kromě zkušeností z českých divadelních scén (Divadlo A.Dvořáka v Příbrami, Národní divadlo, Divadlo v Horních Počernicích) má za s sebou také zahraniční projekty (Mezinárodní divadlo Meteorit v Bratislavě).

Je spoluzakladatelkou nezávislého divadelního souboru Taking Off Company (Oblíbenci – Palác Akropolis, autorský bytový projekt M.E.). Zahrála si v několika studentských filmech a v epizodních rolích hrála v několika českých seriálech (První krok, Přešlapy, Vyprávěj, Modrý kód). 

Novému cirkusu se věnuje od roku 2011. Její specialiazací je párová akrobacie, vzdušná akrobacie na šále – sólová a párová; na kruhu a dalších závěsných objektech a akrobacie v sedáku (vertical dance). Jako akrobatku jste ji mohli vidět ve Studiu Dva (Vánoční koleda), v projektu Dynamo Cirkusu Mlejn, v Rockopeře (Sedm proti Thébám), v Divadle J.K.Tyla v Plzni (Divá Bára), v divadle Minor (O smolíčkovi), v městském divadle v Karlových Varech (Havrane z kamene), v řadě barokních oper (Smetanova Litomyšl – Nové Hrady, Valtice, barokní divadlo Český Krumlov) a v představení Funus – Bratři v tricku (Jatka78). Účastnila se také projektu Cique Lanka (Colombo, Sri Lanka). V Itálii vystupuje v projektu Macchine all´in Circa se souborem Circo all´in Circa (Udine). Podílí se pravidelně na akrobatických show Aigym Art Company, Art Prom, Cirque Garuda, Art4people,..

Se svým partnerem, italským žonlglérem a akrobatem Mattiou Comisso, vystupují jako cirkusové duo Circo Frico. Společně vytvořili pouliční show Frico Take Away a celovečerní novocirkusové představení Bibi2. Účinkují společně ale také v řadě dalších projektů. Jako cirkusový lektor působila v Cirqueonu – centru pro nový cirkus, v KD Mlejn v Praze a přiležitostně také v Airgym a v Circo all´in Circa v Udine.