Bratři v tricku

Umělecké uskupení Bratři v tricku patří již přes deset let ke špičce na poli nového cirkusu u nás. Členové souboru Václav Jelínek a Adam Jarchovský jsou jedni z nejvýraznějších artistních umělců v České republice. Pravidelně se účastní všech významných festivalů a přehlídek pouličního a novocirkusového divadla. Bratři v tricku svojí uměleckou činností výrazným způsobem napomáhají k mezinárodní reprezentaci českého nového cirkusu.

Specializací souboru Bratři v tricku je propojování technicky náročného žonglování s pohybem a výrazem. Snaží se co nejméně kopírovat zkostnatělé cirkusové vystoupení a vytváří moderní divadelní tvar. Jejich vystoupení jsou stavěná tak, aby se diváci bavili nejen precizním žonglováním, ale i divadelní stránkou. Oblíbené duo Jarchovský, Jelínek neustále překvapuje kreativitou a inovativním přístupem.

Show Bratrů v tricku už mělo možnost shlédnout desetitisíce lidí v České republice, Španělsku, Finsku, Švédsku, ve Francii, Lotyšsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině, Makedonii, Izraeli, Ukrajině, Itálii, Polsku, Slovensku i Taiwanu a v neposlední řadě v Číně na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji a na závodech Formule 1 v Bahrajnu.