Workshop: Vzdušná akrobacie na šálách a laně s Cie Pieds Perchés

»»» For English version please scroll down «««
———————————
Přijďte objevit něco zcela nového, rozšiřste svoje zkušenosti se šálami a seznamte se s akrobacií na laně! Hlavní hvězdy letošní Žonglobalizace Cie Pieds Perchés přijíždějí do Plzně i s workshopem vzdušné akrobacie na šálách a laně.
Zažijte #stavbeztíže !

Datum: 14. 6. 2019
Čas: 17:00-20:00
Lektorky: Stéphanie N’Duhirahe, Morgane Widmer
Místo: Moving Station
Cena: 690 Kč

Přihlásit se na workshop

Workshop je vhodný pro mírně a středně pokročilé na šálách nebo laně.
Workshop je možné absolvovat v českém, anglickém nebo francouzském jazyce.

Obsah workshopu:
Na tomto workshopu se naučíte různé techniky, které lze uplatnit jak při pohybu na laně tak i šálách. Také společně s lektorkami Stéphanie a Morgane zjistíte, co znamená sdílet ve dvou jeden provaz a jak můžeme někoho ve vzduchu držet nebo být sami drženi. Budete se učit nové věci ale také společně objevovat a hrát si. Zjistíte, jak zábavné to může být ve dvou na jednom laně.

——–
ENG
Come discover something completely new, expand your experience with silks and meet the acrobatics on the rope! The main headliners of Žonglobalizace 2019, Cie Pieds Perchés, are coming to Pilsen with a workshop of aerial silks and rope.
Date: 14. 6. 2019
Time: 17:00-20:00
Place: Moving Station
Price: 690 Kč

Buy ticket

Workshop is suitable for pre-intermediate and intermediate students (silks or rope). The workshop will be held in Czech, English or French.

Workshop Content:
In this workshop we will learn different technical moves which could be used on the ropes as well on the silks. We will also discover what it is being two on one rope and how we can carry someone or be carried by someone. Learning new stuffs but also searching and playing together, we will discover how we can have fun being two on one rope or silks.

© 2019 Žongléros Ansámbl