Připravte se na #stavbeztíže

V červnu očekáváme v Plzni gravitační anomálie.
Připravte se, Žonglobalizace 2019 se představuje pod heslem #stavbeztíže!

Popírejte gravitaci, létejte ve výškách, vydejte se mimo naší galaxii. Tak jako se žonglérovo míčky levitují ve vzduchoprázdnu, tak stejně vzdušní akrobaté boří všechny fyzikální zákony. Mistr stojek se pohybuje lehce na rukou, jako by ani nevěděl, co je gravitační pole planety Země. Nový cirkus zkrátka osvobozuje, posouvá za hranice všedních dní a my s ním můžeme zažívat nemožné každý den.

Přidejte se i vy a zažijte #stavbeztíže!

Letos se můžete těšit na ještě více zábavy, ještě více pohybu a ješte více nového cirkusu.
Program se během devátého ročníku rozrůstá už na čtyři dny.

Program

Co vás čeká?

Úterý 11. června se můžete těšit na žonglobalizační „rozcvičku“ v Mlýnské strouze. Ani letos zde nebude chybět Czech Trickline Contest borců z celé republiky, novocirkusové workshopy a vystoupení.

Ve středu 12. června uvádíme novinku z dílny mladé české novocirkusové skupiny Feel the Universe Circus Company „Vlez v les“. V rámci jejich pobytu v Plzni povede Jan Jirák ve stejný den i masterclass workshop Movement and Handstands.

V pátek 14. června je připraven druhý masterclass workshop, tentokrát pro fanoušky vzdušné akrobacie se Stéphanie N’Duhirahe a Morgane Widmer.

Vrcholem celého týdne je už tradiční sobotní odpoledne 15. června v Borském parku. Workshopy, zábava a novocirkusová galashow s vystoupeními českých i zahraničních umělců. Jako hlavní hvězdu letos přivítáme švýcarské duo Cie des Pieds Perchés s jejich představením „Mezi řečí“, které rozhodně při svých představeních zažívá #stavbeztíže! Letošní vesmírné téma zakončíme stylovou kosmickou ledshow plzeňské novocirkusové skupiny Žongléros Ansámbl.

Na detailním programu právě intenzivně pracujeme.

Czech Trickline Cup 2018 v Mlýnské Strouze

Feel the Universe Circus Company 

Cie des Pieds Perchés

Cie des Pieds Perchés 

© 2019 Žongléros Ansámbl