Předpremiéra představení Feel the Universe Circus Company

Předpremiéra work in progress představení Vlez v les od Feel the Universe Circus Company na 9. ročníku Žonglobalizace.

Představte si, že vidíte na jevišti lidskou bytost, která se promění v čápa a opravdu vzlétne. Nebo myš s lidským tělem, která šmejdí na místech kam se normální člověk nedostane.“

12. června 2019 na Moving Station se přenesete do světa zvířat, okouzlí vás poetika bajek a hlavně její prolnutí s novocirkusivým uměním.

Koupit vstupenku

 

Propojení práce s maskou a Novým cirkusem vnímají jako příležitost objevovat nové možnosti divadelní exprese. Maska má velký vizuální potenciál a právě díky cirkusovým technikám je posouvá věrněji k iluzi opravdovosti. Po několika letech tvorby novocirkusových představení objevují další, pro ně nový divadelní směr. V jejich novém projektu usilují o úplné propojení expresivních zvířecích masek s řemeslností novocirkusové akrobacie.

Jako hlavní tématická inspirace jim slouží poetika Bajky. Metafora, která divákovi umožňuje nahlédnout na problémy všední reality jinak. Nemají za cíl vytvořit představení, ale paralelní realitu, jíž se i dítě i dospělý člověk může stát součástí. Protože každý z nás občas touží být jen tak někde v lese, procházet se po vlhkých mechových polštářích, vdechovat mlhu a sledovat zvířecí říši. Třeba tam zůstat tak dlouho, že by bylo možné němým tvářím rozumět, nebo s nimi i rozmlouvat.

Obsazení:
Alžběta Tichá, Jan jirák

Scéna, masky a režie:
Dorota Krátká, Adam Krátký

© 2019 Žongléros Ansámbl